Komunikat nr 29/2023 – wodociąg publiczny Olszewo Węgorzewskie

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Węgorzewie informuje, iż w dniu 01.12.2023 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie stwierdził brak przydatności wody do spożycia (Komunikat nr 29/2023) z wodociągu publicznego Olszewo Węgorzewskie, zaopatrującego mieszkańców gminy Budry tj.:
Bogumiły, Brzozówko, Budry, Budzewo, Dąbrówka, Dowiaty, Droglewo, Góry, Grądy Węgorzewskie, Koźlak, Olszewo Węgorzewskie, Ołownik, Pawłowo, Pietrele, Piłaki Małe, Piotrówko, Pochwałki, Popioły, Sąkieły Małe, Sobiechy, Wężówko, Więcki, Wola, Zabrost Wielki, Maryszki, Wydutki. Jednocześnie został odwołany komunikat nr 27/2023 z dnia 23.11.2023 r..

W związku z powyższym ZUK Sp. z o.o. w Węgorzewie zapewni dostawy wody z zastępczego źródła w postaci wody dostarczanej beczkowozami do chwili uzyskania pozytywnych wyników wody na SUW w Olszewie Węgorzewskim przez PPIS w Węgorzewie, według poniższego harmonogramu:
➡️ Budry – cysterna na przyczepie podstawiona będzie na parking naprzeciwko UG w Budrach.
➡️ Koźlak – cysterna na przyczepie podstawiona będzie przy oczyszczalni ścieków.
➡️ Ołownik – cysterna na przyczepie podstawiona będzie na osiedlu bloków.
➡️ Olszewo – zbiornik ustawiony będzie przy sklepie.
➡️ pozostałe miejscowości obsługiwane będą dwoma beczkowozami w godzinach od 8:00 do 14:00.

Z uwagi na panujące warunki pogodowe woda ze zbiorników i cystern będzie spuszczana w godzinach 18-20 (zależnie od temperatur) z uwagi na możliwość zamarznięcia wody, zaworów i zniszczenia zbiorników oraz cystern.

Woda dowożona cysternami i beczkowozami nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Woda w cysternach i beczkowozach będzie systematycznie uzupełniana.

Więcej informacji pod numerem 87 427 28 28 wew. 220 lub 87 427 22 58.

Za utrudnienia przepraszamy.
ZUK Sp. z o.o. w Węgorzewie

Skip to content